KARATE - DOROŚLI



KARATE - DOROŚLI



Trenujemy Karate Shotokan i jego odmiany: Karate Jutsu, Karate Combat, Full Contact Karate. Sztuka ta jest niejednorodna. Wiele osób, słysząc “karate” ma niejasny obraz. Trudno się temu dziwić. W końcu jest tak wiele stylów czy federacji, że można się w tym pogubić.


Czym dla nas jest Karate? Staramy się wyciągać z niego to, co najbardziej wartościowe i skuteczne, niezależnie od stylu. Nie zapominamy, że jest to sztuka walki, która zrodziła się po to, by skutecznie bronić się i walczyć. Zasady sportowe przyszły z czasem.


"Zgodnie z przekazami ustnymi, dawne metody nauczania skupiały się głównie na samoobronie" - Chojun Miyagi


W karate stosujemy obszerny zakres technik. Mamy do dyspozycji uderzenia (ciosy ręczne i kopnięcia), bloki, rzuty, podcięcia, a także duszenia i dźwignie. To sprawia, że karate jest tak wszechstronne.


Treningi pozwalają poprawić między innymi siłę, wytrzymałość, szybkość, gibkość, koncentrację, precyzję ruchów czy koordynację wzrokowo-ruchową. Nieodłącznymi elementami treningu są kumite (walka), kata (formalne układy technik), kichon oraz bunkai.

Bunkai to interpretacja ruchów kata i doskonalenie przez praktykę. Nie wystarczy bowiem wykonywać techniki jako rodzaj walki z cieniem. Wychodzimy z założenia, że należy je trenować z przeciwnikiem, który stawia rzeczywisty opór. Bez tego sekwencja ruchów kata jest bezużyteczna.

 

Nie ma karate bez Budo

 

Budo to droga samodoskonalenia przez sztuki walki. Wrogiem nie jest przeciwnik, a nasze własne ego. Poprzez dyscyplinę treningową pokonujemy własne słabości, hartujemy się i rozwijamy nie tylko fizycznie, lecz także mentalnie.

 

Wieloletnie doświadczenie


Kimura Toruń to klub, którego trenerzy (Tomasz Misiak, Patryk Cimiński) są silnie związani z karate (staż treningowy powyżej 25 lat). Jesteśmy posiadaczami stopni mistrzowskich, instruktorami sportu ze specjalizacją karate, a zarazem zawodnikami. Na swoim koncie mamy medale rangi Mistrzostw Polski, Europy, oraz Świata, w kraju i za granicą.

 

Na filmie poniżej trener Tomasz Misiak podczas zwycięskiej walki o tytuł Zawodowego Mistrza Polski Karate UWK (Full Contact).


Karate dla dorosłych – czyli dla kogo?



Sekcja dla dorosłych jest kierowana do osób powyżej 16 roku życia, bez względu na doświadczenie w sportach lub sztukach walki. Nie ma górnej granicy wieku. Karate to nie tylko wartościowa sztuka walki, ale również świetny sposób na rozwinięcie i utrzymanie sprawności.


Interesuje Cię karate dla dzieci? Sprawdź sekcję dziecięcą KIMURA KIDS.


Czy w karate uderza się na głowę?



Tak, w karate dozwolone są techniki na strefę jodan, czyli głowę oraz szyję. Są to
zarówno ciosy ręczne, jak i kopnięcia.


Jaki sprzęt jest potrzebny na trening karate?



Na start wystarczy Ci wygodny strój sportowy oraz butelka wody. Jeśli zdecydujesz się
na treningi, wtedy wymagane jest tradycyjne białe gi (kimono) i obi (pas). Poza tym
niezbędne są rękawice do karate, ochraniacze na nogi oraz ochraniacz na szczękę.


Czy jest możliwość zdobywania pasów karate?



Tak, każdy z trenujących ma możliwość zdobywania stopni, a co za tym idzie kolejnych
pasów w Karate Shotokan. O momencie egzaminu decyduje trener-egzaminator, gdy
uzna, że trenujący jest gotowy. Od zdających wymagamy wiedzy, umiejętności, a
także odpowiedniej postawy w walce.


Karate dla dorosłych w Toruniu – kiedy są zapisy?



Prowadzimy nabór całym rokiem. Możesz dołączyć do nas w dowolnym momencie. Pierwszy trening jest zawsze darmowy. Przyjdź i sprawdź!

 

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w treningu wyłącznie po podpisaniu oświadczenia/zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego (dostępne u trenerów).