KICKBOXINGKICKBOXINGCzym jest Kickboxing? Weźmy najlepsze kopnięcia z karate, dołóżmy ciosy z boksu i mamy gotową definicję. To duże uproszczenie, ale wiele w nim prawdy.


Kickboxing to sztuka walki, w której wykorzystuje się techniki uderzane. Poruszając się w tak zwanej stójce, do dyspozycji masz techniki "bokserskie" (proste, sierpy, haki), a także cały wachlarz kopnięć. Te z kolei pochodzą z karate.

 

Rozpocznij przygodę ze sportami walki i poznaj coś nowego! Treningi kickboxingu, które prowadzimy dla Was w Toruniu, cechują się dużą intensywnością. Z czasem ją podnosimy, zawsze jednak dostosowujemy do poziomu zaawansowania uczestników.

 

Dopiero zaczynasz? Spokojnie, wiele czasu poświęcimy na technikę, tak by zbudować solidne podstawy. Jednocześnie będziesz rozwijać kondycję i różne cechy motoryczne: wytrzymałość, siłę, gibkość oraz szybkość. Większość ćwiczeń wykonujemy w parach. Wspomagamy się między innymi workami bokserskimi oraz tarczami. Ostatecznie treningi mają nas przygotować do konfrontacji z przeciwnikiem w walce sportowej.

Trenujący kickboxing lub karate contact mają okazję sprawdzać swoje umiejętności w sparingach. Jak sami twierdzą wiele satysfakcji przynosi im obserwowanie „progresu”, przełamywanie własnych barier, a niekiedy strachu. To ważne, bo treningi mają nas rozwinąć nie tylko fizycznie, lecz również mentalnie. Co istotne, rozwijanie szeroko pojętych umiejętności walki uderzanej w stójce jest niezbędnym elementem samoobrony.

 

Zajęcia prowadzi trener Patryk Cimiński, który posiada uprawnienia instruktora sportu w specjalizacjach: kickboxing oraz karate.


Dla kogo jest Kickboxing?  • grupa młodzieży - 12-15 lat,
  • dorośli - od 16 roku życia.

Wielu z Was pyta, czy Kimura Toruń ma w ofercie treningi kickboxingu dla dziewczyn. Tak, zajęcia są poświęcone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Oprócz dorosłych, trenuje u nas młodzież od 12 roku życia.

Grupy są dzielone na podstawową i zaawansowaną.

W każdym przypadku treningi kickboxingu są doskonałym sposobem na poprawę sprawności, kondycji i rozwój fizyczny.


Czy mogę zostać zawodnikiem kickboxingu?Tak, w naszym klubie odnajdą się zarówno osoby, które chcą trenować rekreacyjnie, jak i te, które aspirują do bycia zawodnikami kickboxingu. Reprezentanci klubu Kimura Toruń mogą pochwalić się startami na Mistrzostwach i Pucharach Polski federacji IMAF i PFKB, gdzie zdobywają wysokie miejsca na podium w formułach Kick-light, UFR light rules czy Point fighting.


Jaki sprzęt jest potrzebny na trening kickboxingu?  • rękawice bokserskie,
  • ochraniacz na szczękę,
  • ochraniacze na goleń i stopę,
  • kask sparingowy.

Na pierwszy trening zabierz strój sportowy i butelkę wody. Warto mieć już rękawice bokserskie i ochraniacz na szczękę. Na treningach dużo kopiemy, więc używamy też ochraniaczy na goleń i stopę. Gdy już poznasz podstawy, przyjdzie czas na pierwsze sparingi – wtedy przyda się kask.


Kiedy są zapisy na kickboxing?Prowadzimy nabór całym rokiem. Możesz dołączyć do nas w dowolnym momencie. Pierwszy trening jest zawsze darmowy. Przyjdź i sprawdź!


Kiedy są treningi kickboxingu?  • poniedziałek 18:15 - 19:15 oraz 19:30 - 20:45
  • czwartek 18:00 - 19:15 oraz 19:30 - 20:45

Więcej informacji znajdziesz w grafiku treningów.