KICKBOXINGKICKBOXINGCzym jest Kickboxing? Weźmy najlepsze kopnięcia z karate, dołóżmy ciosy z boksu i mamy gotową definicję. Choć jest to duże uproszczenie, to wiele w nim prawdy.


Kickboxing to sport walki, w którym wykorzystuje się techniki uderzane. Poruszając się w tak zwanej stójce, mamy do dyspozyji techniki „bokserskie” (proste, sierpy, haki), a także cały wachlarz kopnięć. Te z kolei pochodzą z karate.

 

Treningi kickboxingu, które prowadzimy dla Was w Toruniu, odbywają się w trzech grupach:

 

 • początkującej,
 • średnio-zaawansowanej,
 • zaawansowanej.

Dzięki temu są dostowane w sposób optymalny do poziomu ćwiczących. Na treningach odnajdą się zarówno osoby, które chcą trenować rekreacyjnie, jak i aspirujące do bycia zawodnikami. Ostateczną decyzję o możliowści trenowania w danej grupie podejmuje trener.

 

Dopiero zaczynasz? Spokojnie, wiele czasu poświęcimy na technikę, tak by zbudować solidne podstawy. Stopniowo będziesz rozwijać kondycję i różne cechy motoryczne: wytrzymałość, siłę, gibkość oraz szybkość. Większość ćwiczeń wykonujemy w parach. Wspomagamy się między innymi workami bokserskimi oraz tarczami.

 

Docelowo treningi mają nas przygotować do konfrontacji z przeciwnikiem w walce sportowej. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w zawodach, jest możliwość rozwoju w tym kierunku. Organizujemy również międzyklubowe sparingi oraz wewnętrzne turnieje.

Trenującym kickboxing, jak sami twierdzą, wiele satysfakcji przynosi obserwowanie „progresu” i przełamywanie własnych barier. To ważne, bo treningi mają nas rozwinąć nie tylko fizycznie, lecz również mentalnie. Co istotne, rozwijanie szeroko pojętych umiejętności walki uderzanej w stójce jest niezbędnym elementem samoobrony.


Dla kogo jest Kickboxing? • młodzież - od 14 roku życia.
 • dorośli - nie ma górnej granicy wieku!

Wielu z Was pyta, czy Kimura Toruń ma w ofercie treningi kickboxingu dla dziewczyn. Nasze zajęcia są poświęcone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Trenuje u nas młodzież oraz osoby dorosłe.

 

Grupy są dzielone na trzy poziomy zaawansowania: początkująca, średnio zaawansowana i zaawansowana. Dlatego kickboxing może trenować każdy, bez względu na doświadczenie.


Czy mogę zostać zawodnikiem/zawodniczką kickboxingu?Tak, w naszym klubie odnajdą się zarówno osoby, które chcą trenować rekreacyjnie, jak i te, które aspirują do bycia zawodnikami/zawodniczkami kickboxingu.

 

Reprezentanci klubu Kimura Toruń mogą się pochwalić osiągnięciami na Pucharach i Mistrzostwach Polski oraz Europy federacji takich jak IMAF, PFKB czy WKA. Zdobywają tam laury między innymi w formułach: Kick-light, Semi-contact, UFR light rules czy Point fighting. Dla zawodników prowadzimy dodatkowe treningi, które są niezbędne do wyszkolenia sportowców na najwyższym poziomie.


Jaki sprzęt jest potrzebny na trening kickboxingu? • rękawice bokserskie,
 • ochraniacz na szczękę,
 • ochraniacze na goleń i stopę,
 • kask sparingowy.

Na pierwszy trening zabierz strój sportowy i butelkę wody. Warto mieć już rękawice bokserskie i ochraniacz na szczękę. Na treningach dużo kopiemy, więc używamy też ochraniaczy na goleń i stopę. Gdy już poznasz podstawy, przyjdzie czas na pierwsze sparingi – wtedy przyda się kask.


Kiedy są zapisy na kickboxing?Prowadzimy nabór całym rokiem. Możesz dołączyć do nas w dowolnym momencie. Pierwszy trening jest zawsze darmowy. Przyjdź i sprawdź!

 

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w treningu wyłącznie po podpisaniu oświadczenia/zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego (dostępne u trenerów).


Kiedy są treningi kickboxingu? • poniedziałek 18:15 - 19:15 oraz 19:30 - 20:45
 • czwartek 18:00 - 19:15 oraz 19:30 - 20:45

Więcej informacji znajdziesz w grafiku treningów.